ארינאס

איים באמצעות הוצאת חפץ שהוא בהחלט לא היה צריך להוציא במקום שאסור היה לו להוציא אותו, והתחיל להשתעשע בזה, וההשלכות היו כבדות מנשוא. דוגמה: "הבנאדם הגיע אלי, עשה ארינאס, אז דקרתי אותו".

פאס פאס איטס אה קאם

1. כינוי לעג למשפט באנגלית שלא נאמר נכון, או בשגיאות מוחלטות. הגיע מראיון ששחקן הכדורגל שלומי ארבייטמן נתן לתקשורת הבלגית בזמן ששיחק בגנט. אדם א': "How are you?" אדם ב': "עוואר אבא שלך." אדם א': "אני רואה שהאנגלית שלך… פאס פאס איטס אה קאם." 2. ניסיון להסביר בלעג שאי אפשר להגיע להישג מסוים בבת אחת. […]

בובה

יש כמה פירושים. אחרי שהמונח 'בובה' הפך להיות מונח של זקנים שמתאים נשים שנראות טוב, היום 'בובה' הוא קיצור ל'בובה של לילה', תוכנית ההסתלבטות על ספורט. דוגמה: ראיתי בובה אתמול, נגמרתי מצחוק.

טנקינג

מונח מה-NBA לתאר שקבוצה גרועה בכוונה בשביל לקבל בחירה גבוהה בדראפט (כשבוחרים שחקנים צעירים על פי כמה הקבוצה גרועה, במקום לרדת ליגה). כשקבוצות רוצות להתקדם, הן מטנקקות. דוגמה: אוקלהומה סיטי הכניסו לטנקינג כל כך חזק, יש להם איזה 30 בחירות דראפט.

שבר לו את הקרסול

מונח לקוח מכדורסל. כשמישהו הטעה אדם אחר, וגרפ לו ליפול. דוגמה: ג'יימס הארדן עשה קרוס אובר לדוניאל מרשל, שלא יכול לשמור על ארוחת הערב שלו. הוא שבר לו את הקרסול, הבנאדם עף ימינה, לא ראית דברים כאלה.

גם באירופה וגם בספרד

לעג לאדם שאומר שהוא עושה את אותו הדבר. במקור מגיע מדבריו של אלון מזרחי. אדם א': "הלכתי גם לסבא וגם לסבתא שלי". אדם ב': "גם שיחקת גם באירופה וגם בספרד. הם גרים ביחד!".

לפלופ

כינוי לאדם חזק וגדול שמרמה את חבריו למשחק. הלחמה של שתי המילים "לברון" (ג'יימס) ו"פלופ". דוגמה: "ראית איזה לפלופ? אחותי עשתה צד וחצי והוא התרסק על הפארקט כאילו חטף אגרוף מטייסון".

האחיין

כינוי שניתן לקוואי לנארד, שמשחק בלוס אנג'לס קליפרס ב-NBA. הסיבה היא שדודו שיגע את כל העולם עם המעבר הצפוי שלו בקיץ 2019, אחרי שזכה באליפות ה-NBA עם טורונטו ראפטורס. בסוף, עבר ללוס אנג'לס קליפרס. דוגמה: "האחיין הזה בן זונה גדול. פעם אחת הייתי כל כך במתח, עד שהפסקתי להשתין כדי לבדוק את הטוויטר, לראות איפה […]

אדטקומבו

מילה המתארת איבר מין זכרי בגודל ענק, בדרך כלל לשימושים חריגים במיוחד. המילה 'אדטקומבו' לקוחה משחקן הכדורסל יאניס אדטקומבו, שהוא בכושר לא הגיוני כל הזמן. דוגמה: "יאניס נתן לו סטריבול עם האדטקומבו" – כשיאניס הטביע על מישהו במתפרצת.

לברונטו

ממחיש את זה שלברון ג'יימס כל כך חזק מול טורונטו ראפטורס בפלייאוף, עד שהוא נחשב הבעלים שלהם. דוגמה: "שוב פעם לברונטו ניצח את הקנדים בפלייאוף ה-נ.ב.א 4:0".